birchall

KVALITA a ETICKÉ PRINCÍPY na PRVOM MIESTE

Naše čaje pochádzajú z najlepších plantáží sveta ako napríklad Národný park Virunga Rwanda, Great Rift Keňa, Darjeeling Himaláje India, Fujian Čína, a ďalších. Rovnako ako čierny a zelený čaj aj naše ovocné a bylinkové infúzie sú miešané z tých najkvalitnejších a starostlivo vyberaných surovín ako bylinky, mäta, zázvor, rooibos.
Vďaka našej poctivej práci a dlhoročným skúsenostiam sme od roku 2011 získali 56 cien GREAT TASTE AWARDS. Náš Great Rift Breakfast Blend získal cenu GREAT TASTE AWARD 9 rokov v rade, čo je viac ako akýkoľvek iný čaj.

birchall

V Birchall sme vždy brali zodpovednosť za životné prostredie veľmi vážne a sme odhodlaní neustále znižovať vplyv obchodných aktivít našej spoločnosti na toto prostredie. V rámci tohto trvalého záväzku sme dlhoročným členom Ethical Tea Partnership a v našom sortimente ponúkame už 10 rokov certifikované čaje Fairtrade a Rainforest Alliance.

alaincie

Všetky naše ocenené čaje sú dostupné vo vreckách Prism Tea Bags, ktoré sú vyrobené z biologicky odbúrateľného kukuričného škrobu s názvom „SoilOn“, ktorý pochádza z rastlín. To znamená, že sú bio rozložiteľné a nezaťažujú životné prostredie.
Naša nová fabrika využíva čisto solárnu energiu. Kúsok od legendárneho Stonehenge sa nachádza náš nový závod a sklady v meste Amesbury, Wiltshire. Ako prvá spoločnosť vyrábajúca čaj vo Veľkej Británií využíva čisto solárnu energiu. Rozloha našich solárnych panelov je 3000 m2 a dokážeme vyprodukovať viacej čistej energie ako potrebujeme na naše činnosti.
Veríme, že takto ideme dobrým príkladom a, že v dnešnom svete vieme aj my prispieť k trvalo udržateľnému spôsobu života.

birchall

Naša dlhá tradícia v čaji začína s Grahamom Birchallom

Náš príbeh začal v roku 1872, teda pred viac ako 140 rokmi. Sme nadšení, že vám môžeme povedať príbeh o pánovi menom Birchall Graham a ako táto rodinná londýnska čajová spoločnosť pokračuje v nepretržitej tradícii čaju, vytváraní dokonalých zmesí, ktoré si dnes všetci môžeme vychutnať.
Všetko začalo, keď bol Birchallom George Grahamom, vyslaný do Indie ako dôstojník pluku vojvodu z Wellingtonu, kde pôsobil niekoľko rokov.
V roku 1872 sa rozhodol, že spolu so svojim bratom Robertom Fullerom Grahamom, budú pestovať čaj v Darjeelingu.
Následne Birchall Graham pokračoval v obchodovaní s čajom, úspešne rozvíjal podnikanie a získaval vedomosti a odborné znalosti, aby vytvoril najkvalitnejšie čaje na svete.
Je zakladajúcim členom asociácie the Darjeeling Tea Association.

birchall

Naše bohaté dedičstvo a vášeň pre vytváranie dokonalých zmesí

Naše ocenené čierne čaje pochádzajú výhradne z najlepších plantáží po celej východnej Afrike. Naša snaha o kvalitu zaručuje, že všetky naše listy sú ručne zbierané iba z čajových kríkov pestovaných vo vysokej nadmorskej výške v bohatej sopečnej pôde a ideálnych podmienkach. Výsledkom je šálka čaju, ktorej chuť je čistá a plná. Sme si istí, že naše čaje budete rovnako milovať, ako ich my milujeme vytvárať.

Pre naše čaje získavame najkvalitnejšie ingrediencie z celého sveta a so starostlivosťou a skúsenosťami vytvárame krásne vyvážené ovocné a bylinné zmesi, ktoré vám umožňujú objavovať nové rozmery chutí.

birchall

Zoznámte sa s našimi majstrami čaju

Sme hrdí na starostlivý prístup k nášmu ochutnávaniu a výberu čaju, ktorý zaisťuje, že na výrobu našich vynikajúcich zmesí sa používajú iba tie najlepšie čajové listy. Dôverujeme našim špecializovaným výberovým procesom a vieme, že hĺbka odborných znalostí nášho majstra je kľúčom k zabezpečeniu našej bezkonkurenčnej chuti.
Naši ochutnávači čaju ochutnávajú až do 750 čajov denne a zo všetkých týchto čajov sa obvykle vyberie len okolo 6 čajov, z celkového počtu 4000. Táto vášeň pre kvalitu nás skutočne odlišuje.
Identifikácia dobrej čajovej chuti vyžaduje dlhoročné skúsenosti a neustále zdokonaľovanie. Naši ochutnávači čaju venujú denne až 5 hodín ochutnávaniu čaju a trvá až 5 rokov alebo zhruba milión šálok, aby ochutnávač čaju skutočne rozvinul svoje schopnosti v oblasti ochutnávky čaju a stal sa oprávneným čajovým ochutnávačom Birchall.
Jedným z našich najlepších ochutnávačov čajov je Ed Kooyman, charizmatická a ikonická postava vo východoafrickom čajovom svete, ktorá má viac ako 40 rokov skúseností v čajovom priemysle a je symbolom vášne a odhodlania vytvárať dokonalé zmesi.
Nakoniec ďalším dôležitým aspektom procesu výberu čaju je rýchlosť balenia našich čajov, aby sa zachovali chute a maximalizovala sa chuť.
„Naše čaje sú balené omnoho rýchlejšie ako v priemyselnom štandarde, aby sa zachovala plná chuť našich zmesí.“
Akonáhle sa vyberú naše čaje, zachováme plnú chuť tým, že ich zabalíme do 8 - 12 týždňov od zberu. Je to veľký rozdiel oproti priemyselnému štandardu trvajúcemu približne 4 až 6 mesiacov.

birchall

Znalosti a expertíza vyjadrená prostredníctvom našich ocenených čajov

Naše bohaté dedičstvo a vášeň pre vytváranie dokonalých zmesí sa odráža v našej ocenenej zbierke čajov a infúzií. Prostredníctvom piatich generácií našej rodiny, počnúc Birchallom Grahamom, je snaha o dokonalosť mantrou, ktorú dnes žijeme.
Bez kompromisov v kvalite v ktorejkoľvek fáze procesu vytvárania sme si istí, že každá šálka čaju Birchall je vždy dokonalá. Všetky čierne čaje Birchall pochádzajú výlučne z plantáží po celej východnej Afrike, od Rwandy po Great Rift v Keni, kde sa nachádzajú tie najlepšie čaje sveta.
Naše čaje sú vždy zo 100% čistého čierneho listového čaju, čo znamená, že sa nepridáva žiadny prášok, prach ani stopky z listu. Aby sme to dosiahli, vyberáme iba čaje z plantáží, ktoré dosahujú najvyššie štandardy zberu. Ich kvalifikovaní poľnohospodári vždy vyberajú iba mäkké listy a púčiky. Toto je známe ako Perfect Pick. Poskytuje najvyššiu kvalitu z čajového kríku a je stále vyhľadávaná.
„Naše čaje sú vždy 100% čistým čiernym listovým čajom.“
To znamená, že všetky čaje Birchall produkujú jasné, silné, zlaté infúzie, s plným telom a hĺbkou chuti.

birchall